Socijala StatePlay
Socijala SP
Zajednica gdje se igra pretvara u zivot
IP: 151.80.174.126:7755
Ts3: 151.80.174.125:2344

Join the forum, it's quick and easy

Socijala StatePlay
Socijala SP
Zajednica gdje se igra pretvara u zivot
IP: 151.80.174.126:7755
Ts3: 151.80.174.125:2344
Socijala StatePlay
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ko je prisutan na forumu
Ukupno korisnika online 1: 0 registrovanih, 0 skriven, 1 gost

niko

[ View the whole list ]


Najviše korisnika koji su istovremeno bili na forumu do sada bilo je 57 dana: December 28th 2017, 19:53
Traži
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Keywords

Latest topics
» [Predlog za Skriptanje i jos par stvari]
Pravila servera EmptyApril 15th 2015, 09:39 by Regoda

» Formular za unban
Pravila servera EmptyApril 2nd 2015, 11:29 by Regoda

» (forlmular) za admina
Pravila servera EmptyMarch 31st 2015, 22:30 by Regoda

» Formular za prijavu
Pravila servera EmptyMarch 31st 2015, 11:37 by Regoda

» Formular za prijavu
Pravila servera EmptyMarch 31st 2015, 11:30 by Regoda

» (Formular) Zalba za lidera organizacije
Pravila servera EmptyMarch 31st 2015, 10:59 by Regoda

» Formular prijave za lidera
Pravila servera EmptyMarch 31st 2015, 10:58 by Regoda

» Nacin Konkurisanja
Pravila servera EmptyMarch 31st 2015, 10:54 by Regoda

» [FORMULAR] Molba za skidanje zabrane za ulazak u administraciju
Pravila servera EmptyMarch 31st 2015, 10:51 by Regoda

April 2024
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar


Pravila servera

Go down

Pravila servera Empty Pravila servera

Komentar by Regoda March 31st 2015, 10:11

RolePlay pravila servera

RolePlay [RP] - RolePlay je simuliranje stvarnog zivota. Dakle, oponasanje svega sto radimo u RL. (RL - Real Life - stvaran zivot)
In Charachter [IC] - In Charachter je znaci nesto sto je u igrici tj vas lik u igrici. Dakle IC chat je ono sto vas lik iz igrice govori
Out of Charachter [OOC] - Out of Charachter znaci sve sto je vezano za vas stvarni zivot i sto nema veze sa IC
Metagaming [MG] - Koriscenje OOC informacija u IC svrhe i obrnuto
PowerGaming [PG] - Radnja nemoguca u stvarnom zivotu, a moguca u igri. Naprimer stajanje na vozilu u pokretu.
ChickenRunning [CR]- Predstavlja cik cak trcanje(sprint) radi izbegavanja metaka.
CaracterKill [CK]- Predstavlja prisiljavanje nekog igraca da napravi novi ACC jer ste ga prethodno mucili na starom.
CrackShoting [CS]- Iskoriscavanje bugova sa oruzjem, deagle, combat shotgun, silenced pucaju velikom brzinom iz vozila.
QuickSwapping [QS]- Menjanje oruzja koje drzite u ruci na q i e bez koriscenja komandi za prikazivanje RP-a (/me i /do)
Money Farming [MF]- Pravljenje novih naloga (ACC) radi prebacivanja novca koji se dobija na spawnu.
RolePlay Superman [RPS]- Izigravanje supermena na serveru, tj. kao da ti niko nista ne moze
Primer: Pridjes sam petorici naoruzanih bandita i kazes "Sta je bilo picke"
Deathmatching [DM]- Je ubijanje igraca bez dovoljnog Roleplay razloga. Ubijanje bandi/mafija izmedju sebe nije DM ako je to izrpano bez KOS-a i PG-a. Takodje kada neko vidi na ulici policajca i pocne da ga puca bez razloga je DM ako nemate wanted level ili ako vas policija ne ganja.
DriveBy [DB]- Je ubijanje igraca sa mesta vozaca. To moze biti pucanje sa mesta vozaca, gazenje ljudi ili ubijanje elisom helikoptera.
Ninja Jack [NJ]- Je ulazenje u kola kada su u pokretu
Bunny Hopping [BH]- Skakanje dva puta ili više puta prilikom trcanja da bi se brze kretalo, ili izbegavali metci.
SpawnKill [SK]- Ubijanje igraca na mestu spawn-a.
Primer: Moj IC lik je poginuo i stvara se ispred bolnice. Tu me cekaju dva pripadnika druge bande i opet me ubijaju
TeamKill [TK] - Ubijanje igraca iz svoje organizacije/tima.
TeamSteal [TS] - Krađa novca igraču iz svoje organizacije/tima.
Revenge Killing [RK]- Ubistvo iz osvete. Primer: kada vas ubije hitman vi se spawnate i idete da ga nadjete i ubijete ponovo.
Kill on Sight [KOS]- Ubistvo igraca po vidjenju. Znaci cim ugledate nekog igraca, vi ga ubijete bez prethodnog korištenja RolePlay-a (/me ili /do.. Mozete cak i nesto da kazete, naravno u IC chatu)
Gun From ASS [GFA]- Predstavlja nonRP vadjenje oruzja, bez koriscenja komanda /me i /do.
Drug From ASS [DFA]- Predstavlja nonRP koriscenje droge, bez koriscenja komanda /me i /do.
Player vs Player [PvP]- Odnos izmedju igraca na server-u.
Primer: Udaranje drugih igraca bez razloga
Player vs Enviroment [PvE]- Odnos igraca sa svojom okolinom. Unistavanje objekata na serveru i tudje imovine.
Primer: Lomljenje stakla u banci
BugAbuse [BA]- Iskoristavanje poznatih i nepoznatih bagova u skripti. Dakle ova vrsta bagova moze da se popravi od strane skriptera.
EXPLOITING - Iskoriscavanje bagova u igrici. Ova vrsta bagova ne moze biti popravljena jer se nalazi u samom GTA
Primer: Bag sa CJ skinom
Logging To Avoid [LTA]- Napustanje igrice da biste nesto izbegli.
Primer: Cuffovani ste i policajac vas vozi do stanice da bi vas uhapsio, vi odete relog da ne izgubite drogu.
Providing a False Statement [PFS]- Svesno davanje laznih informacija adminu.
Primer: Nalazite se u Glen Park i optuzite nekog igraca za DM u Beogradu. Admin ga speca i vidi da se nalazi negde u Sarajevu. Znaci hteli ste da on zavrsi u zatvoru i namerno slagali admina.
Admin Exploiting [AE] - Iskoriscavanje admina u svoju korist
Primer: Traziti adminu da vas porta, setuje hp, skin, vadi iz zatvora...
Exploiting a Spectating Admin [EASA] - Iskoriscavanje admina koj je u specu ( obostrano )
Primer: Radite nesto sto se ne sme ( BA ) i admin vas speca ( vi to ne znate naravno ), ali hocete da proverite pa iskoristite neku komandu da vidite da li je tu ( Primer /w ID Text ili /ss ID ) i tako dalje ... Takodje EASA moze biti iskoriscavanje i sa adminske strane TJ pisanje u chatu dok speca igraca.
Exploiting The Red Circles [ETRC] - Iskoriscavanje markera tj checkpointova

Pravilno korisnjece komande /pomoc:
Invalid pomoc : Helper do mene
Valid pomoc: Zabagovan sam da li mi mozete pomoci

Pravilno korisnjece komande  /report  :
Invalid report: /report [ID] Admine kada ce event?
Valid report: /report [ID] Igrac radi DeathMatch

SPAM: Ponavljanje iste poruke ili komande vise puta


Admin Abuse [AA] - Iskoriscavanje adminske pozicije u svoju korist (portanje tokom posla, popravljanje vozila..)
Admin Exploiting[AE] - Iskoriscavanje admina u svoju korist (kada igrac trazi da mu se setuje hp, popravi vozilo, setuje skin..)

Helper Abuse [HA] - Iskoriscavanje helperske pozicije u svoju korist (portanje tokom posla, popravljanje vozila..)
Helper Exploiting [HE] - Iskoriscavanje helpera u svoju korist (kada igrac trazi da se porta negde, popravi vozilo, setuje skin..)

Napomena: AE i HE se kaznjavaju za uzastopno ponavljanje

Za svaki prekrsaj ovih pravila administrator ima puno pravo sankcionisati igraca odredjenim vremenskom kaznom!
Izmeni poruku
Regoda
Regoda
Admin

Posts : 24
Join date : 2015-03-31
Age : 22
Location : Banja Luka

https://socijala-sp.board-directory.net

Na vrh Go down

Na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu